Vše co potřebujete vědět

Rozměry a specifikace dílů

V detailu každého zboží naleznete rozměry a další specifikace. 

PK1

Základ pro komín

Komín musí stát na základu o rozměru 50 x 50 cm. Základ jde do nezámrzné hloubky, ta je podle teplotního pásma 80 - 120 cm. 

Komín uvnitř nebo venku?

V případě, že stavíte dům, je vhodné komín zakomponovat již do návrhu. Pokud jste na něj nedopatřením zapomněli nebo změnili dispozice postoru či přidali další spotřebič, je nutné vyšešit vhodný komínový systém. Nejlepší varianta je umístit komín uprostřed domu co nejblíž k hřebeni střechy. Komín není ochlazovaný z venku a daleko dříve se zahřeje na provozní teplotu. Pokud není jiná možnost, než umístit komín zvenku po fasádě domu, je nutné komín řádně přikotvit a doporučujeme ho i zateplit, aby nepromrzal. 

Certifikáty

Všechny naše certifikáy naleznete ZDE.

Doprava

Doprava na komínové systémy je ZDARMA. V případě dopravy komínových dílů se doprava počítá indivuálně dle objemu objednávky a vzdálenosti dodávky. 

Platba

Hotově - při převzetí zboží. 

Bezhotovostně - bankovním převodem na účet. Zboží se expeduje ze skladu až po připsání platby na účet.

Vykládka

Řidič asistuje při vykládce komínu z auta. Další přesun zboží od auta na jiné místo je za poplatek.

Účinná výška

Je minimálně 5 m od zaústění (sopouchu) spotřebiče do komína. 

Výkon spotřebiče

Řídí se podle velikosti vytápěného prostoru a typu domu. Například do pasivního domu je nutné osadit krbovou vložku s nízkým výkonem. Do domu s rekuperační jednotkou je potřeba zajistit dostatečný přívod venkovního vzduchu ke krbové vložce nebo kamnům. Tento spotřebič musí být 100% těšný, aby nechocházelo ke zhasínání ohně vlivem podtlaku/přetlaku. 

Odstup od zdi

Odstup od hořlavých konstrukcí je minimálně 5 cm.